Трішки запізнілий (та все ж краще, ніж ніколи) відгук на перший за майже 10 років альбом відомого британського гурту.
Повернення після довгого мовчання безперечно накладає на будь-який гурт певні зобов’язання, пов’язані із неминуче завищеним рівнем очікування від слухачів та шанувальників, як стільки років чекали такої події. І, якщо чесно, я доволі скептично ставлюся до таких камбеків, адже вони майже ніколи не виходять вдалими, викликаючи після прослуховування нової роботи логічне питання: «А нахіба взагалі повертатися заради ось цього, що ви видали?» Тому я була здивована, коли побачила, що Never Let Me Go наразі має найвищу середню оцінку з усієї дискографії цього гурту на одному з сайтів-агрегаторів і від звичайних юзерів, і на основі оцінок від критиків.
Насправді ж виявилося, що новий альбом Placebo – це не щось принципово нове, зовсім відмінне від того, що вони робили до цього. Про те, що це саме Placebo, нагадує не лише фірмовий вокал Браяна Молко, сплутати який з чиїмось іншим шанси мінімальні, а й загальна схожість Never Let Me Go на Sleeping with Ghosts чи Meds. Хоча намагання трішки поекспериментувати все ж відчуваються. І це було би безперечно дуже добре, якби не створювало певний внутрішній конфлікт в альбомі. Особисто в мені альбом залишив по собі відчуття, що з точки зору звучання йому трохи не вистачає цілісності, він є досить розрізненим і непослідовним, а також невиправдано затягнутим.
Але найбільшим розчаруванням нового альбому Placebo для мене стала лірика. Не те щоб Молко хоч колись був гарним ліриком чи в мене були сподівання, що щось зміниться в цьому плані, але… Тематично не змінилося взагалі нічого (майже будь-яка пісня Placebo з будь-якого альбому - це все ще пісня про одне й те саме), а технічно – погіршилося: рими дуже слабкі, тези – занадто банальні та очевидні:
And with friends like you
Who needs enemies?
***
A hug is just another way of hiding your face.
І таких прикладів можна навести безліч. Та загалом, якщо відштовхуватися від їхньої останньої зупинки – альбому Loud Like
Love, нова робота виглядає хай і не дуже великим та не надто впевненим, але все ж кроком вперед.
7/10

Коментарі
Дописати коментар