Слідкуючи за цим
британським гуртом з 2016 року, можу сказати, що зараз Nothing But Thieves почали рухатися
шляхом здобуття більшої популярності ціною, на жаль, втрати власної ідентичності. Але
поки що на кожному з їх альбомів можна знайти гідні уваги треки (на останньому
це зробити вкрай важко, але не неможливо).
If I Get High (Nothing But Thieves, 2015)
I feel my loss every night
Not long to wait
And if I do this thing right
I dream of our escape
Саме ця щемлива балада колись «продала» мені цей гурт. Структурно і лірично досить проста та прямолінійна, але дуже чесна та пронизлива, вона б ідеально завершувала собою будь-який з альбомів чи EP гурту, насправді. Поступово розвиваючись, вона нагадує струмочок, що все більше й більше розширюється, стаючи рікою, а потім - морем.
Neon Brother (Nothing But Thieves (Deluxe), 2015)
Well we'll build something new and we'll do it together
Wake up from our sleep
It'll kick like mule and it won't live forever
That's alright with me
Якщо ми спробуємо пошукати найнедооціненішу пісню NBT, на мою скромну думку це буде саме Neon Brother. Шкода, що їй знайшлося місце лише на делюкс-версії дебютної платівки, хоча насправді нею можна було б замінити майже будь-яку з пісень основної версії – гірше не стало б точно, а у деяких випадках - краще.
Broken Machine (Broken Machine, 2017)
I'm just a broken machine
Not who I used to be
I'm spinning out of control
Now it's time to go
Однойменна другому альбому пісня, яка одночасно ж є і піснею, що дуже яскраво вирізняється з-поміж інших на Broken Machine – один з найвдаліших експериментів NBT на даний момент. В ній є щось від хіп-хопу, і гурту це досить неочікувано, але дуже личить.
Amsterdam (Broken Machine, 2017)
So I hit my head up against the wall
Over and over and over and over again, and again
'Cause I don't wanna be like them
Кліп, знятий, між іншим, не де-небудь, а у славному місті Києві:
Таке відчуття, що
ця пісня написана у точній відповідності методичці про те, як створювати потужні
альтернатив-рок хіти. Вона досить базова з точки зору структури, але всі гачки,
які мали б зачепити слухача, розставлені рівно там, де це потрібно, і працюють
щоразу належним чином. Також цю пісню можна назвати квінтесенцією всього, що
являють собою NBT: змістовний
текст, сирі емоції, висока динамічність, яскраві гітари, потужний вокал.
I’m Not Made by Design (Broken Machine, 2017)
Your goddess is bathed in gold while keeping us in line
We're killing each other for a woman in the sky
Учасники NBT стверджують, що хотіли, щоб ця пісня в альбомі звучала так, щоб у слухача створювалося відчуття, ніби гурт грає тут і зараз, просто в його кімнаті наживо. І вони з цією непростою задачею чудово впоралися, тому що ця пісня створює наелектризовану атмосферу, що заповнює собою кожен куточок вільного простору. Особисто мені також є близьким досить контроверсійний тематичний посил цієї пісні (вона відверто антирелігійна, якщо що).
Gods (What Did You Think When You Made Me This Way? EP, 2018)
Gods, they'll come for you
They're on the news
Front, back, and center pages
Gods, I will pray
They're on the chase
They put our kids in cages
Джо Ленґрідж-Браун, лірик Nothing But Thieves, просто розкішний у написанні пісень протесту (у ньому точно живе маленький бунтар). І пісня Gods – один з найяскравіших тому доказів. Жваві гітари, звучання яких поступово набирає обертів, підкреслюється тут параноїдально-нервовим вокалом Конора Мейсона. Доповнюючи одне одного, вони прекрасно відтворюють атмосферу, закладену в тексті – компоненті, який є головним у цій пісні.
Take This Lonely Heart (What Did You Think When You Made Me This Way? EP, 2018)
I've got a pain in my neck
Because I keep looking up
I'm searching what's coming next
But it won't come from above
And there's a hole in my chest
And I'll make it my own
Одна з найінтенсивніших пісень NBT, одна з найемоційніших. Я не знаю, чи нормально це – коли пісня створює відчуття, ніби тебе схопили за горло і стискають його все міцніше й міцніше впродовж чотирьох хвилин. Я не впевнена, що це нормально – отримувати задоволення від такого відчуття від пісні. Але вона справді настільки потужна, що перехоплює подих. І це - прекрасно.
Phobia (Moral Panic, 2020)
It may be rage or may be hope
I'm at the stage that I fear the most
I wanna know your phobia
Go on, press send, and we can make friends
Коли я вперше
почула цю пісню, пожартувала, що перший її сегмент звучить так, ніби хлопців вкусила
Біллі Айліш. І це майже не жарт, бо він справді звучить саме так – дуже подібно
до типової стилістики цієї співачки. Цей сегмент триває рівно половину пісні і
це – забагато. Мені подобається, як цей трек розвивається, починаючи з третього
куплету, але, якщо б розвиток почався з другого, було б краще.
Before We Drift Away (Moral Panic, 2020)
It's such a funny feeling
The world's at war again
But in this very moment
Oh, it couldn't matter less
Оркестрові (або хоча б псевдо-оркестрові) аранжування – це те, до чого Nothing But Thieves могли б звертатися частіше, ніж вони це
роблять (власне, в альбомних версіях це єдина пісня з подібними вкрапленнями,
хоча є кілька лайв-версій їхніх пісень з оркестром), тому що так їхні пісні
стають ще величнішими та більш епічними, хоча, здавалося б, куди ще більше.
Your Blood (Moral Panic II EP, 2021)
Oh no, there's no escapeNo matter how I tryNow I'm stuck on one dayFor the rest of my life
Мені би хотілося, щоб весь Moral Panic виглядав так, як виглдає ця пісня: з одного боку – у кращих традиціях Nothing But Thieves, емоційно та щиро, з іншого – як щось таке, що розширює їхні можливості та здібності, має досить нетипову для них структуру. Знову ж таки, я би замінила на цю пісню майже будь-яку пісню з основної версії Moral Panic, бо виглядає він в цілому як шмат не надто якісного пластику, якщо чесно.

Коментарі
Дописати коментар