snoozefest
Дата релізу: 30.09.2022
Жанри: Art
Pop, Experimental
Всьому є край. Навіть ступеню експериментальності тієї чи іншої роботи. У своєму ювілейному, десятому альбомі Fossora Б’єрк настільки перегнула палицю, що ця робота вийшла, здається, експериментальністю заради експериментальності, дивакуватістю заради дивакуватості. Без якоїсь певної мети. Тому що буквально про все, що несе в собі цей альбом, можна сказати інакше. Навіть не більш доступно, просто інакше. Креативна цінність меседжу, якщо він дійсно закладений (припустимо це) не зменшиться. Експериментальна, арт-музика буває приємною, такою, що приносить задоволення від її прослуховування. Але у цієї ісландки експериментальність вже традиційно межує з тим, що англійською називається unlistenable, тобто – чимось, що просто неможливо, нестерпно слухати.
Продакшн, якщо
він тут взагалі мав місце, викликає безліч запитань. По-перше, це звучить дуже «голим»,
якщо можна так сказати, необробленим. По-друге, кожна з пісень окремо та всі вони загалом, як альбом,
просто ні до чого не йдуть та не розвиваються. Ритм тут зовсім відсутній,
відсутній мінімалий натяк на динаміку. Часто наприкінці треку це все скочується в якийсь хаотичний безлад, що зрештою виглядає просто нудним. Про вокал
не варто й казати – у Б’єрк він завжди був і залишається дуже специфічним,
таким, що не кожному буде до душі (для мене це було 55 хвилин невиразних, а подекуди й нестерпних завивань).
Про музику Б’єрк
часто говорять, що це така собі річ в собі, створена співачкою не для слухачів,
не для рейтингів, чартів, нагород, критиків, а для самої себе, у якості певної терапії. Мені ж здається,
що навпаки – така музика створена в першу чергу для музичних снобів, що вдають
з себе інтелектуалів, для яких будь-яка інша музика – другосортна. І,
відповідно, щоб у їхньому товаристві не набути собі слави
людини з поганим смаком, маєш удавати, що тобі це подобається.
Я залишаю за собою право не давати цьому альбому оцінки, а ви послухайте Fossora на улюбленій стримінговій платформі. Також напишіть в коментарях, що ви думаєте про цей альбом, якщо слухали його.

Мені чутно вплив Стінна
ВідповістиВидалити