Arctic Monkeys - The Car: огляд альбому

 


Дата релізу: 21.10.2022

Жанри: Baroque Pop, Art Rock, Chamber Pop

Як людина, яка завжди віддавала Arctic Monkeys належне як одному з найкращих британських гуртів свого покоління (перш за все – у тому, що стосується лірики), як одному з найуспішніших інді-гуртів, я належу до, мабуть, абсолютної меншості тих, хто вважає Tranquility Base Hotel & Casino одним з найсильніших їхніх альбомів. 

Досить експериментальний, він у найнеприємнішому сенсі здивував шанувальників гурту, слухачів, які звикли до того, що вони створюють переважно жваво-зухвалий гітарний інді-рок. Я ж ціную його саме за те, наскільки він відрізняється від всього, що Arctic Monkeys робили раніше. У першу чергу - музично. Враховуючи те, наскільки комерційно успішним був альбом АМ, для «арктичних мавп» було б найпростішим шляхом зробити щось подібне на нього, щоб й надалі підтримувати цей високий рівень загальної захопленості. Вони ж обрали зовсім інший напрямок - створювати те, що є близьким для них самих, а не те, що від них очікують. І це вартує поваги.


Загалом, новий альбом Arctic Monkeys, що отримав назву The Car і досить дивну обкладинку, продовжує рух у артово-бароковому напрямку, що розпочався з Tranquility Base Hotel & Casino. Але, на жаль, він виглядає скоріше блідою тінню свого попередника, ніж якимось етапом розвитку. Спробую пояснити, чому я так вважаю. The Car настільки ж атмосферний та кінематографічний, як TBH&C, проте в ньому не відчувається того, що робило TBH&C надзвичайно особливим – продуманої до найдрібніших деталей концепції, витриманої не тільки у візуальній складовій, а й в музично-ліричному наповненні альбому. Це було у першу чергу надзвичайно стильно. The Car же відчувається просто збіркою пісень, зібраних під спільну обкладинку за принципом їхньої жанрової подібності.

Крім того, в The Car значно менше моментів, що закарбуються в памяті слухача, спонукаючи до того, щоб повертатися до них знову й знову. Пісні з TBH&C запам’яталися мені буквально після кількох перших прослуховувань, і зараз, навіть після тривалих перерв, варто лише поглянути на треклист цього альбому – я пригадаю, як звучить та чи інша пісня, пригадаю хоча б її приспів, якщо не весь текст. The Car більш рівний,  фоновий. Навіть попри те, що починається з трьох абсолютно різних за настроєм пісень – він досить швидко перетворюється на щось невиразно-одноманітне. Саме тому запам’ятовуватися він буде набагато гірше.

Хоча він дуже добре зроблений з суто технічної точки зору, добре спродюсований. Якщо у попереднику акцент мелодійної складової був зроблений на клавішних інструментах, в The Car основою є струнні, що додає певного шарму та «пишності» звучання. Він, безперечно, дуже добре зроблений з точки зору текстів – я щиро вважаю Алекса Тернера одним з найкращих сучасних ліриків, одним з наймайстерніших. Мало хто має хист настільки ж гарно писати пісні на одну з традиційних тем, в якій складно не бути банальним - кохання та стосунки. Але ось цього класично «попсового» елементу «гачків» новому альбому Arctic Monkeys критично бракує. Ними тут «укомплектовані» хіба що треки, які були презентовані в якості синглів.


7,4/10 


Послухайте The Car на улюбленій стримінговій платформі. Напишіть в коментарях, що ви думаєте про цей альбом, якщо слухали його.

Коментарі

  1. Otis Cohan Mone14 лютого, 2023

    Я таке красиве та міцне рев'ю написав для The Car на albumoftheyear, але воно нікуди не пішло, бо там альбом усією оравою змішали з лайном. Але все ж, якщо коротко, то те, наскільки цікаво стиль гурту трансформувався та змінювався впродовж років, як сам гурт дорослішав з віком та як він прийшов до цього - неймовірно та дуже захопливо.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Теж ціную їх за це, бо найпростішим шляхом, якщо враховувати, наскільки комерційно успішним був АМ, для них було би тепер до скону юзати цю формулу, намагаючись написати бенгер, який буде рівний "Do I Wanna Know?", і вони ним не пішли. Але все ж TBH+C подобається мені значно більше.

      Видалити

Дописати коментар