Дата релізу: 21.10.2022
Жанри: Garage Rock, Alternative Rock, Electronic
Новий EP канадського гурту cleopatrick доволі відчутно відрізняється від всього того, що дует робив раніше, демонструючи їхню здатність у певному сенсі виходити з зони комфорту, а також сміливість робити це. І я, як людина, що знайома з їхньою творчістю майже з самого початку творчого шляху, безумовно ціную сам факт того, що вони не бажають стояти на одному місці, бути «поні з одним трюком». Проте, на жаль, не всі експерименти тут здаються мені дійсно вдалими.
DOOM –
концептуальна робота, що є досить рідкісним явищем для EP. І все тут покладене на
вівтар цього концепту. Тематично присвячений ілюзорності безпеки та приватності
в цифровому просторі і впливу соціальних мереж на сучасні стосунки, він чи не вперше за весь час існування cleopatrick, які починали з інтенсивного, але доволі "відполірованого" блюз-року в перших міні-альбомах, а продовжили гараж-роком на своєму дебютному повноформаті BUMMER, активно включає в себе елементи цифрової обробки
звуку та голосу, химерні штучні шуми та глітчі. Наскільки я розумію, ідея полягала в тому, щоб створити у слухача враження, що
матеріал був записаний не в студії, а в домашніх умовах, умовно кажучи, на телефон. І воно дійсно спрацьовує в цьому напрямку, але хлопці дещо перегнули палицю.
Найбільш наближеними до традиційного для Клео звучання є перші дві пісні EP – ZUCK та OK. І це могли би бути дійсно дуже потужні та енергійні треки, якщо б не ефект компресії, який тут вбиває просто все (включно з вухами слухача). Звук в них настільки здавлений та розчавлений до стану якоїсь сумнівної гомогенної субстанції, в якій важко виокремити складники, що слухати це майже фізично боляче.
SCARING ME –
найекспериментальніша на даний момент пісня cleopatrick, дуже нетипова для них. Але на мій смак таке легке електронне звучання не зовсім їм пасує. В цій пісні, яка мені чомусь нагадує творчість The
1975, дуже багато повітря і простору, але майже зовсім відсутня динаміка та
типова для гурту енергетика, через що десь на середині починає виникати відчуття, що ця пісня безкінечна. Водночас - дуже одноманітна, зовсім не має розвитку, повторюючи одні й ті самі ідеї по колу.
DOOM, що йде наступною, має потенціал того,
щоби бути дійсно потужною емоційною баладою. Але ось це намагання досягти ефекту
не дуже якісного запису і з нею зіграло злий жарт, бо звучить вона як демо, як
дуже-дуже сирий ще матеріал, записаний автором на перший ліпший носій нашвидкуруч, щоб ідея просто не
забулася та не загубилася. Водночас вона «прикрашена» синтами, що трохи руйнує цю
«магію» сирості звучання. Закінчується майже сімнадцятихвилинний EP інструментальним аутро SERVERS SPEAK, яке робить свій внесок в загальну атмосферу, але триває надто довго.
Попри те, що я розповіла про DOOM так, ніби він складається з суцільних недоліків, його є й за що похвалити. Перш за все – лірика. Люк Грунтц має доволі особливу індивідуальну манеру письма, що особисто для мене вже є однією з характерних рис cleopatrick (і однією з причин, чому мені подобається цей гурт): без клішованих фраз та дурних беззмістовних рим заради рими, гостро-дотепну, з купою влучних метафор та різних (часто – дуже особистих) відсилок, які завжди спонукають до пошуків відповіді на те, що ж саме він мав на увазі, які сенси закладав.
Yeah, I might have lost a part of me
While mindlessly acknowledging
Some shit about my privacy
In Mark's updated policies
(ZUCK)
***
"99942 Apophis” still somewhere out there
She said he gon’ come and get us
Said I'm well aware
Still complacent to the grave
My headstone gonna say
“R.I.P big l u k ok ok ok ok ok ok ok ok"
(OK)
Також варто
віддати належне самому факту наявності концепції в міні-альбомі, а також тому,
що їм вдалося її дотриматися як атмосферно, формою, так і змістом, адже пісні
пов’язані між собою тематично і дуже добре й логічно перетікають одна в іншу. Те,
що особисто я вважаю форму не дуже вдалою - є виключно справою смаку і не робить
зміст гіршим чи менш вартим уваги.
7,7/10
Послухайте DOOM на улюбленій стримінговій платформі. Напишіть в коментарях, що ви думаєте про цей альбом, якщо слухали його.

Коментарі
Дописати коментар