Звісно ж, для
мене це прослуховування Grace від Джефа Баклі не було першим в житті:
раніше я чула цей альбом і повністю, і окремими треками в якихось збірних
плейлистах. Але коли рандомайзер запропонував мені на прослуховування саме
його, я не стала гортати далі. Тому що ще жодного разу не слухала його з метою
якось проаналізувати та оцінити.
Отже, Grace – альбом, який може слугувати (і, впевнена, для багатьох
сучасних музикантів все ще слугує) взірцем, золотим стандартом бездоганного гітарного
альтернативного року. Епічного (іноді аж занадто – настільки, що після прослуховування
цього альбому хочеться трохи посидіти просто в тиші, відпочити від цієї
інтенсивності), велично-розмашистого в своєму аранжуванні, зі збалансованою
атмосферою, чудовою структурованістю, а також глибокою та змістовною лірикою
(яка, втім, обертається переважно навколо теми кохання). Альтернативного року,
який і добре запам’ятовується, і залишає по собі приємний
післясмак. Альтернативного року, який не встигає набриднути за 55 хвилин та не відчувається невмотивовано задовгим. Слухаючи цей альбом, не можна сказати, що він був випущений майже 30 років тому - реліз такої музики цілком можна уявити навіть в наші дні, і вона буде достатньо високо оцінена.
Для більшості
найвідомішою піснею з альбому та безумовним його хайлайтом є Hallelujah – кавер на пісню Леонарда Коена
(який не увійшов в мій список ТОП-10 каверів, але якщо б у його складанні я керувалась принципом оцінювання саме вокального виконання, яке мені
подобається більше за оригінал – ця версія там не просто була би присутня, це
був би кавер над каверами). Але я би сказала, що Grace – альбом, в якому доволі складно
виділити сильніші та слабші пісні, тому що навіть ті, що є блідішими,
простішими мелодійно (типу Last Goodbye або Corpus Christi Carol (яка також не є
піснею, написаною безпосередньо Баклі - це народна пісня)) повністю компенсуються неперевершеним
вокалом. Саме вокал Джефа є основним інструментом в Grace, а не гітари та барабани, що вибудовують яскраві мелодійні малюнки.
10/10
Послухайте Grace на улюбленій стримінговій платформі. В коментарях напишіть, що ви думаєте про цей альбом, чи подобається він вам.

Certified hood classic, так хочу собі в колекцію CD з цим альбомом, бо вокал Джеффа то ангельский спів і блаженство.
ВідповістиВидалитиДо речі, чи слухали ви Everywhere At The End of Time від The Caretaker і які були ваші враження? Справжній феномен сьогодення, я був звалений на землю цим альбомом (а точніше компіляцією з 6 альбомів), настільки це було сильно.
Так, думаю, що з фізичного носія цей альбом буде ще кращим.
ВидалитиЩо ж до Everywhere At The End of Time це ж щось про деменцію, я правильно пам'ятаю? Мені хтось колись рекомендував, але я щось тоді була в такому ментальному стані, що не стала ризикувати добивати себе ще й таким слухацьким досвідом.
Саме так, про деменцію.
ВидалитиЯ щиро сподіваюся, що зараз у вас все файно з ментальним та психологічним станом та також однозначно рекомендую його для прослуховування, вам там точно знайдеться, про що написати та про що подумати після прослуховування.
колись я до нього неодмінно дійду, це має бути цікавий досвід
Видалити